Fiat-Jeep-Alfa.pl

Dodaj stronę do ekranu głównego swojego telefonu!
Uzyskaj szybki dostęp zamawiania części online!

Zainstaluj

Oleje silnikowe

W niniejszym dziale prezentujemy szeroki wybór olejów silnikowych oraz olejów do mostu tylnego. Oferujemy oleje do diesla i silników benzynowych oraz przeznaczone do pojazdów z fabryczną instalacją gazową. Proponujemy szeroką gamę olejów samochodowych Selenia, Mopar oraz Tutela. Ponadto, popularny olej Selenia 5W-40 zakupisz u nas w dobrej cenie. Staramy się szczegółowo opisać cechy oleju, którymi należy kierować się przy jego wyborze, jeśli jednak nie masz pewności, czy dany olej silnikowy jest odpowiedni dla Twojego pojazdu – skontaktuj się z nami.

Czytaj dalej

Gwarancja oryginalnościGwarancja oryginalności
Możliwość zwrotu do 14 dniMożliwość zwrotu do 14 dni
Fachowe doradztwoFachowe doradztwo

 

Olej syntetyczny, półsyntetyczny, czy mineralny?

Oleje syntetyczne od olejów półsyntetycznych i mineralnych różnią się bazami olejowymi i uszlachetniającymi dodatkami. Najlepszymi parametrami cechują się oleje syntetyczne. Posiadają wysoką stabilność termiczną, mogą pracować w wyższych temperaturach i umożliwiają rozruch w temperaturach niskich. Są paliwooszczędne, rzadziej podlegają wymianie oraz lepiej dbają o czystość silnika.

W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór olejów syntetycznych, m.in. Selenia K 5W-40 czy olej Selenia 5W-30, przeznaczone do silników benzynowych. Z kolei dla silników Diesla JTD oraz MJTD odpowiedni będzie olej Selenia WR 5W-40.

Lepkość oleju silnikowego ma znaczenie

Istotnym parametrem oleju silnikowego jest jego lepkość w niskich i wysokich temperaturach. Od niej zależy odpowiednie nasmarowanie elementów jednostki napędowej. W doborze oleju samochodowego pomocny jest system klasyfikacji lepkościowej SAE, czyli charakterystyczny zapis na opakowaniu, np. „5W-40”. Pierwszy człon informuje o lepkości w niskiej temperaturze, a drugi – w wysokiej. Przykładowo, olej Selenia 5W-40 sprawdzi się w temperaturach od ok. -30 do 35°C, Selenia 5W-30 cechuje się niższym zakresem pracy w temperaturach wysokich – do ok. 25-30°C, z kolei olej Selenia 10W-40 nie traci swoich właściwości smarnych do temperatury ok. -25°C. W polskich warunkach klimatycznych każdy z wymienionych olejów silnikowych będzie spisywał się dobrze i umożliwi optymalny rozruch na zimno – przed dokonaniem ostatecznego wyboru należy zapoznać się z zaleceniami producenta samochodu.

Olej do benzyny, olej do diesla, olej do gazu

Wybór oleju samochodowego zależny jest też od rodzaju silnika. Oferujemy szeroki wybór olejów silnikowych do samochodów benzynowych, z silnikiem Diesla i instalacją gazową. Dla silników benzynowych turbo, o wysokich osiągach i narażonych na duży stres termiczny polecamy olej Selenia 5W-40 K PURE ENERGY. Jeśli dużo podróżujesz swoim samochodem i chcesz uniknąć częstych wymian oleju, proponujemy olej Selenia 20K 10W-40, który zaleca się wymieniać co 20 tysięcy kilometrów. W samochodach z fabryczną instalacją gazową doskonale sprawdzi się olej silnikowy Selenia 5W-40 GAS. Dla pojazdów z silnikiem Diesla olej jaki proponujemy to Selenia WR 5W-40 o pojemności 1 l, 2 l lub, na zamówienie – 5 l.

Pomoc przy zakupie oleju samochodowego

Masz wątpliwości, czy wybrany olej silnikowy będzie odpowiedni dla Twojego pojazdu? Nie wiesz, czy lepiej zdecydować się na olej samochodowy Selenia 5W-40 czy Selenia 10W-40? Skontaktuj się z nami telefonicznie lub za pomocą formularza kontaktowego – nasi eksperci z przyjemnością odpowiedzą na wszelkie pytania i pomogą w doborze odpowiedniego oleju silnikowego do Twojego samochodu. Jeśli mimo to zakupiony produkt nie spełni Twoich oczekiwań, możesz zwrócić go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl